*alt_site_homepage_image*
*alt_site_homepage_image*
lt
en
Skleiskime žinias apie pranešėjų apsaugą kartu 2024 vasario 7 d.

Pranešėjų apsauga – nauja sritis Lietuvoje, tačiau teikianti daug naudų tiek pranešantiems asmenims, tiek pačiai valstybei, todėl kviečiame vienytis bendram tikslui – kad kuo daugiau žmonių praneštų apie daromus pažeidimus.

Jau ne vienerius metus kyla klausimas, kodėl sulaukiame ne itin didelio pranešimų skaičiaus. Vieno atsakymo tikriausiai nėra, manome, kad žmonėms trūksta informacijos apie pranešėjų apsaugą, ko tikėtis pateikus pranešimą, kokios apsaugos priemonės taikomos. Generalinė prokuratūra 2023 m. rugsėjo pabaigoje pradėjo vykdyti viešinimo kampaniją, kad informacija apie pranešėjų apsaugos instituto naudą pasiektų kuo daugiau žmonių. Kaip parodė mūsų surinkti duomenys, pranešimų, pateiktų 2023 m. rugsėjo – gruodžio mėnesiais skaičius sudarė virš 60 procentų visų 2023 metaus teiktų pranešimų. Taigi, matome, kad einame tinkama linkme.

Šiandien pristatome dar vieną priemonę, kuri prisidės prie pranešėjų apsaugos instituto žinomumo – informacinį stendą. Šis stendas šiuo metu stovi Generalinėje prokuratūroje, tačiau jei Jūs norite, kad jis stovėtų Jūsų įmonėje, įstaigoje ar organizacijoje – maloniai prašome kreiptis į mus.