*alt_site_homepage_image*
*alt_site_homepage_image*
lt
en
Pristatome naujieną- gaires pranešėjams 2024 birželio 3 d.

Generalinė prokuratūra pristato dar vieną metodinės pagalbos priemonę, skirtą asmenims, pranešantiems apie pažeidimus pagal Pranešėjų apsaugos įstatymą bei vidinių informacijos apie pažeidimus teikimo kanalų administratoriams – gaires. Gairės parengtos Generalinėje prokuratūroje apibendrinant svarbiausias teisės aktų nuostatas, jose pateikiami praktiniai patarimai, išskirta informacija, kuri yra ypač svarbi.

Gairių paketą sudaro: 

Trumpos gairės pranešėjams

Gairės pranešėjams

Vidinių informacijos apie pažeidimus teikimo kanalų gairės

Gairėse pranešėjams pateikta labai išsami informacija apie pranešimų teikimą, skatinimo ir pagalbos priemones. Pateikti praktiniai Generalinės prokuratūros patarimai, taip pat pažymėta, į ką asmenys, teikiantys informaciją turėtų atkreipti dėmesį.

Kadangi gairės pranešėjams yra didelės apimties, Jūsų patogumui parengėme ir trumpąjį jų variantą. Jame galite rasti pačią pagrindinę informaciją apie pranešimų teikimą.

Dar vienos gairės skirtos vidinių informacijos apie pažeidimus kanalų teikimo administratoriams. Jose taip pat rasite praktinių patarimų, bus pažymėta itin svarbi informacija.

Kviečiame vidinius kanalus pasinaudoti šia metodine pagalbos priemone ir gairėmis pasidalinti vidiniuose kanaluose. Tikimės, kad jos padės žmonėms geriau suprasti pranešėjų apsaugos institutą ir jo teikiamas naudas.